LEGO City My City

LEGO City My City 1.0.1

Zostań bohaterem w Lego City!

Przygotuj się na łapanie przestępców, gaszenie pożarów, a nawet cholowanie samochodów w grze zręcznościowej na iPhone.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Świetna grafika
  • Fanów Lego czeka mnóstwo zabawy

Wady

  • Błędy znacząco utrudniają grę
  • Zbyt krótkie gry

Nie dobry
4

Przygotuj się na łapanie przestępców, gaszenie pożarów, a nawet cholowanie samochodów w grze zręcznościowej na iPhone.

Uporządkuj swoje miasto

Lego City składa się z siedmiu różnych mini gier dziejących się w obrębie miasta. Będziesz w nich wykonywać rozmaite czynności, na przykład ratować rybaków uwiezionych w wodzie pełnej rekinów, czy gasić pożary w budynkach mieszkalnych oraz w wyścigowych samochodach. Jest to zdecydowanie miły akcent, że Lego City oferuje tak wiele różnych typów gry i to w dodatku za darmo. 

Podczas przechodzenia kolejnych poziomów zbierasz złote monety, jednak ich cel nie został do końca sprecyzowany. Jest to fragment większego problemu, a mianowcie braku jasnych instrukcji dotyczących sensu gry. Można by na przykład przypuszczać, że zgromadzone monety odblokowują wyższe poziomy trudności, chociaż z gry to jednoznacznie nie wynika. Nigdzie nie jest podana informacja, jaka dokładnie ilość złotych monet jest w stanie odblokować kolejne poziomy, ani nawet, czy po to właściwie te monety są. Takie niedociągnięcia nie umniejszają co prawda atrakcyjności samej zabawie, jednak odbierają trochę ochotę na rozpoczęcie ponownej rozgrywki.

Niestety, gra zawiera sporo usterek: na dwóch różnych poziomach mój bohater lub mój pojazd po prostu wypadł z mapy i musiałem zakończyć grę. 

Biegnij, nurkuj, lataj!

Przed rozpoczęciem każdej gry, mały obrazek umiejscowiony na dole ekranu wskazuje na sposób sterowania. Niekiedy kontrola jest zdecydowanie zbyt uproszczona, jak na przykład w grze wyścigowej, gdzie musisz jedynie naciskać palcem ekran. W innych z kolei sterowanie jest bardzo trudne i często niedokładne, jak w grze typu policjanci i złodzieje, w której musisz używać ekranowego joysticka i jednocześnie w odpowiednim momencie dotknąć przycisk kajdanek, aby pojmać złoczyńcę.

Ogólnie rzecz biorąc, około połowa mini gier ma raczej niezgrabne sterowanie. To obejmuje również fragmenty gier, kiedy kierujesz pojazdami i musisz przechylić swój telefon, aby móc dokładnie nimi manewrować. Niestety wadliwe sterowanie bardzo przeszkadza czerpać przyjemność z grania w Lego City My City.

Grafika ratuje grę

Grafika w Lego City to najmocniejsza strona gry. Bohaterowie świata Lego wyglądają świetnie i wcale nie kwadratowo ani pikselowo. Podobnie jak w popularnych grach Lego na konsole, blokowe postacie posiadają komiczne wyrazy twarzy, które nieustannie się zmieniają. Na ścieżkę dźwiękową gry składa się dynamiczna muzyka, odgłosy pojazdów oraz bełkotliwy język naszych bohaterów. Efekty te są niezwykle realistyczne i obejmują takie detale, jak pisk opon czy warkot helikoptera. 

Ilość zamiast jakości

Lego City My City charakteryzuje się znakomitą grafiką, ale gry są zbyt krótkie i pełne niewybaczalnych usterek. Jednakże dzieciaki z pewnością okażą się mniej surowymi sędziami i pomimo wspomnianych błędów będą się świetnie bawić. 

LEGO City My City

Download

LEGO City My City 1.0.1

Opinie użytkowników o LEGO City My City